Wentylatory domowe

Wentylatory domowe to najprostsze urządzenia wentylacyjne, pełniące zwykle funkcję wspomagającą dla wentylacji grawitacyjnej. Duża różnorodność wzorów umożliwia dopasowanie stylistyki wentylatora do estetyki pomieszczenia, w którym będzie zastosowany.

czytaj więcej

Wentylatory przemysłowe

Wentylatory przemysłowe to urządzenia o zróżnicowanym zakresie parametrów technicznych, co pozwala na precyzyjny dobór wydajności i wielkości wentylatora do wymagań użytkownika. Wentylatory z tej kategorii nadają się do zastosowań typowo przemysłowych jak i w miejscach, takich jak sklepy i lokale gastronomiczne.

czytaj więcej

Wentylatory kanałowe

W tej kategorii znajdują się wentylatory zaprojektowane z myślą o zastosowaniach w budownictwie mieszkaniowym, jak i modele typowo przemysłowe. Głównym zadaniem dla wentylatorów tej kategorii jest wspomaganie działania wentylacji grawitacyjnej.

czytaj więcej

Wentylatory kominkowe

Zadaniem wentylatorów kominkowych jest efektywna dystrybucja ciepłego powietrza w instalacji z systemem DGP.

czytaj więcej

Wentylatory dachowe

Wentylatory dachowe zastosować można w wentylacji wywiewnej oraz nawiewno-wywiewnej. Wentylatory z tej kategorii to modele zaprojektowane zarówno z myślą o zastosowaniach przemysłowych, jak i w lokalach usługowych i mieszkalnych.

czytaj więcej

Centrale wentylacyjne / Rekuperatory

Centrale wentylacyjne z rekuperacją zaprojektowane z myślą o zastosowaniach w budownictwie jednorodzinnym oraz w budynkach użyteczności publicznej. Zastosowane w centralach Dospel wymienniki przeciwprądowe zapewniają wysoką skuteczność odzysku ciepła.

czytaj więcej

Nagrzewnice

Kanałowe nagrzewnice powietrza stosuje się w celu podniesienia temperatury powietrza przepływającego przez instalację wentylacyjną. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie w niemal każdym rodzaju instalacji wentylacyjnej.

czytaj więcej

Zakończenia wentylacyjne

Oferta w kategorii zakończeń wentylacyjnych to oprócz prostych kratek stanowiących głównie element dekoracyjny, również bardziej złożone nasady kominowe mające bezpośredni wpływ na poprawę wydajności wentylacji grawitacyjnej oraz bogaty asortyment drzwiczek rewizyjnych.

czytaj więcej

Instalacje wentylacyjne

DOSPEL System to grupa kompatybilnych ze sobą elementów składających się w spójny, lekki i prosty w montażu układ instalacji wentylacyjnej. Elementy zaprojektowane zostały z myślą o zastosowaniu w budynkach mieszkalnych i biurowych. Kształtki i łączniki wykonane zostały z niepalnego ABSu.

czytaj więcej

Przewody wentylacyjne

Wykorzystywane do łączenia poszczególnych elementów instalacji wentylacyjnej. W zależności od rodzaju wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium, mogą pełnić funkcję izolacji termicznej lub akustycznej.

czytaj więcej

Akcesoria wentylacyjne

Akcesoria wentylacyjne obejmują szeroką gamę elementów pomocnych przy montażu systemów wentylacyjnych. W skład akcesorii wchodzą elementy uszczelniające jak taśmy, opaski zaciskowe, przepustnice.

czytaj więcej