MAB - Filtr antysmogowy
MAB -  Filtr antysmogowy
Wersje standardowe
007-4404Filtr antysmogowy MAB

Dostępne kolory:
biały

Materiał:
Blacha stalowa ocynkowana

Wpuść do domu czyste powietrze, a smog i alergeny zostaw za drzwiami.

Urządzenie przeznaczone jest do bardzo dokładnej filtracji powietrza nawiewanego do pomieszczeń zlokalizowanych na obszarach miejskich oraz terenach, gdzie występuje duże stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. Skutecznie zatrzymuje także alergeny. Przede wszystkim zastosowanie tego rodzaju urządzenia przewidziane jest do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.Filtr charakteryzuje niski poziom hałasu oraz kompaktowa budowa. Zasilany jest napięciem jednofazowym. Części składowe filtra MAB to filtr wstępny z włókna poliestrowego oraz filtr EPA. Urządzenie posiada podwójną obudowę ze stali ocynkowanej wypełnioną płytą z polistyrenu ekstrudowanego XPS. Pokrywa jest zamykana dwoma zatrzaskami jarzmowymi. Na frontowej części filtra antysmogowego MAB zlokalizowana została skrzynka rozdzielcza, w której znajduje się układ automatyki urządzenia.

Filtr wstępny o klasie filtracji G3 pokryty poliestrową włókniną, który ma za zadanie zatrzymywać kurz, włosy i inne większe zanieczyszczenia powietrza. Ograniczając tym samym zużycie filtra głównego EPA. Filtr EPA eliminuje cząstki mniejsze niż 0,3 µm z ponad 95% skutecznością takie jak kurz, roztocza, bakterie, wirusy, grzyby i wiele innych drobnych cząstek niewidocznych gołym okiem. Filtr ten przechwytuje cząstki pyłu zawieszonego PM 2,5 z 95% skutecznością. Filtr EPA posiada stopień filtracji E11, jest to wysokoskuteczny filtr powietrza.

Urządzenie antysmogowe zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nie wpływało ono na zamianę wydatków ciśnienia centrali wentylacyjnej, z którą współpracuje. Antysmogowy filtr MAB zaprojektowany został z myślą o czystym powietrzu. Urządzenie to współpracuje z szeregiem central wentylacyjnych firmy Dospel Sp. z o. o.

Nazwa parametru Jednostka MAB
Wymiary (D x W x Sz) [mm] 770x440x367
Średnica przyłączy wentylacyjnych [mm] 250
Całkowita moc urządzenia [W] 170
Napięcie zasilania [V/Hz] 230
Klasa izolacji [-] I
Stopień ochrony [IP] 44
Waga [kg] 38
Klasa filtracji   E11
Zakres pracy urządzenia do max. [m3/h] 800
Poziom hałasu [dB] 55
Instrukcja obsługi Filtra antysmogowego MAB